Gdynia

Gdynia to miasto położone nad Morzem Bałtyckim , leżące na Pojezierzu Wschodniopomorskim i Pobrzeżu Gdańskim, 9 km od Sopotu i ok. 30 km od Gdańska. Rgion Kaszuby.

Do popularnego kurortu zjeżdżają się urlopowicze z całego świata. Swoje pierwsze kroki bardzo często kierują na plażę. Gdynia apartamenty, domki letniskowe, pokoje, wille. Plaża w Gdyni jest czysta, szeroka i piaszczysta, a woda jest tu wyjątkowo ciepła. Znajduje się tu plac zabaw, boiska do siatkówki plażowej, prysznic i przebieralnie.

Gdynia jest przez wielu uważana za żeglarską stolicę Polski. W mieście znajduje się największy w kraju port jachtowy, do którego przybijają wspaniałe żaglowce i jachty, w tym ORP Błyskawica czy Dar Młodzieży. W kurorcie organizowany jest popularny Open’er Festival. Pensjonaty, wille, apartamenty, pokoje, kwatery prywatne, hotele, ośrdoki wczasowe, domki zapraszają na wypoczynek nad morzem

Skwer Kościuszki to najbardziej oblegane przez turystów miejsce w Gdyni. Na deptaku znajdziemy liczne kafejki, restauracje i stragany, które są gwarancją przyjemnie spędzonego czasu. Dużą popularnością cieszy się Oceanarium, w którym wizytę polecamy nie tylko dzieciom, ale całym rodzinom.