Gdańsk

Gdańsk to nadbałtyckie miasto letniskowe w nad morzem, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Sąsiaduje z Sopotem i Gdynią. Centrum gospodarcze, kulturalne i naukowe regionu.

Gdańsk słynie z corocznych targów bursztynu Ameriff, które ściągają tysiące kupców. Miłośników bursztynów zapraszamy do Muzeum Bursztynu, gdzie poznają historię żywicy kopalnej, jej zastosowanie i sposoby obróbki, a także interesujące okazy i wykonane z niej przedmioty. Pensjonaty, wille, apartamenty, hotele,domki, pokoje gościnne kwatery prywatne to najczęśćiej wybierane miejsca na wczasy.

Będąc w Gdańsku warto udać się do domu Uphagena, który pochodzi z końca XVIII stulecia. Mieści się w nim Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, w którym można zobaczyć jak wyglądały mieszkania dawnych zamożnych mieszkańców Gdańska.

Ważnym punktem na mapie zabytków miasta jest Ratusz Głównego Miasta, którego najstarsze fragmenty liczą sobie ponad 700 lat. Wielka Sala Rady, w której zobaczymy podobizny dawnych władców Polski, jest uważana za jedno z najokazalszych nowożytnych wnętrz ratuszowych. Koniecznie należy także przejść się Drogą Królewską i zobaczyć Fontannę Neptuna.