Darłowo

Noclegi w Darłowie wybiera coraz więcej rodzin. Miejscowość ta doskonale przygotowała ofertę dla najmłodszych tak aby każdy dzień przyniósł sporo wrażeń. Baza noclegowa Darłowa jest świetnie rozbudowana, powstają nowe wille, pensjonaty czy hotele.

Miasto o ponad 700-letniej tradycji może pochwalić się nie tylko średniowiecznym rodowodem ale również zaszczytnym mianem miasta królewskiego. Darłowo noclegi uznane jest za wędkarską, morską stolicę Polski, ze względu na pobliskie łowiska bogate w ryby, zwłaszcza uznawanego za króla Bałtyku – dorsza.

Atrakcje w Darłowie

Spacerując po Darłowie warto zatrzymać się przy wielu ciekawych zabytkach: Kościół Mariacki z 60- metrową wieżą, gdzie znajduje się Mauzoleum Pomorskie. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłówku Jest to impreza, która już od kilku lat rozpoczyna sezon turystyczny w mieście. Darłowska Marina to miejsce ciekawe i pełne interesujących ludzi, gdzie pasja spotyka się z miłością jak woda, wiatr i żagle. Należy równiez wspomnieć, iż poza sezonem letnim także warto odwiedzić tą miejscowość. Ma odpowiednie stężenie jodu w powietrzu co sprzyja naszemu zdrowiu.

Miejsce idealne dla jachtowych globtroterów. W centrum miasta na Placu Kościuszki usytułowany jest Pomnik Rybaka, w tle którego turyści chętnie wykonują sobie pamiątkową fotografię z wakacji. Architekturę Darłowa  tworzy przepiękny, barokowy ratusz, którego budynek pełni obecnie funkcję siedziby władz miasta.

Zabudowę tworzą również przepiękne kamienice i domy, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do charakteru jakie posiada to miasto. W kościele znajdują się sarkofagi książąt pomorskich: króla Eryka I, księżniczki duńskiej Elżbiety oraz księżnej Jadwigi. Kościół św. Gertrudy w Darłowie – zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim. Ciekawa jest latarnia morska, a terenie Darłowa miejsce mają pewne, powtarzające się cyklicznie imprezy, które poświęcone są konkretnym, sprecyzowanym tematykom. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych Darłówko Jest to impreza, która już od kilku lat rozpoczyna sezon turystyczny w mieście. Darłówko noclegi blisko morza to ideale miejsce dla rodzin z dziećmi blisko morza.

Warto wynająć domki Darłowo z zaprzyjaźnioną Grupą przyjaciół. To doskonałe rozwiązanie także dla rodzin, domki są zabudowane odpowiednio wyposażone w atrakcje dla najmłodszych. Ponad 5 km szerokich plaż o miękkim, delikatnym i czystym piasku są miejscem idealnym na wczasy nad morzem bałtyckim nie tylko latem, ale każdego dnia roku.