Krynica Morska

W okresie wakacyjnym to głównie na plaży toczy się życie w Krynicy Morskiej. Plaża w Krynicy kapitalnie spełnia oczekiwania tysięcy letników, przede wszystkim te, dotyczące wypoczynku, beztroskiej zabawy, zdobycia równej opalenizny i schłodzenia ciała w morskiej wodzie. Krynica Morska noclegi blisko morza.
Na niektórych fragmentach plaży znajdują się zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodnego czyli rowerów, skuterów, nart wodnych, bary. Wakacyjne kąpielisko ciągnie się tu na ok. 1950 metrowym odcinku, od przejścia przy ul. Marynarzy do Ośrodka Wczasowego Neptun. Plaże kontrolowane są 24 godziny na dobę, a dojście do nich jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Tworzenie latarni morskiej rozpoczęto w czerwcu 1894 roku pod kierunkiem mistrza budowlanego z Elbląga Edwarda Stacha. Okrągła wieża z czerwonej, licowanej cegły umieszczona została na czworokątnym granitowym cokole. Wieńczący wieżę gzyms wraz z laterną wykonaną w Gdańsku miał osiem kątów. Sprzęty optyczne i zegarowe zainstalowała firma Picht & Co. z Rathenow koło Berlina. 1 maja 1895 roku nowo otworzona latarnia rozpoczęła pracę. Światło latarni jest na benzol, a od 1828 roku gazem miało zasięg 18 Mm. Do latarni przylegał podpiwniczony budynek służbowy oraz bunkier na olej. Krynica Morska noclegi nad morzem.
W okresie 1945 roku latarnia morska została zniszczona przez wycofujących się Niemców. Obecna latarnia działa od 25 sierpnia 1951 roku.Do składu Portu Krynica Morska wchodzą dwie niezależne przystanie czyli rybacka oraz jachtowo pasażerska. Warto pamiętać iż port w Krynicy jest jednym z najistotniejszych na Zalewie Wiślanym, będąc bazą jednocześnie dla floty żeglarskiej i białej floty. Mierzeja Wiślana noclegi cieszy się dużą popularnością nad morzem, turyści często wybierają to miejsce na letni wypoczynek.
Ruchem statków w przystaniach pilnuje Bosmanat Portu, natomiast całą infrastrukturą portową zajmuje się Urząd Morski Gdynia. Krynica Morska noclegi blisko plaży.
Przystań jachtowo pasażerska mieści się we wschodniej części portu i podzielona jest pirsem pasażerskim. Do niego właśnie dobijają jednostki białej floty, wożące pasażerów, statki typu kontroler i pchacze. We wschodniej strefie tej przystani znajduje się nieczynne już nabrzeże jachtowe. Fragment z pirsu pasażerskiego przeznaczona jest też dla stałych rezydentów Jacht Klubu Krynica Morska i jednostek profesjonalnych. Przy pirsie 1 cumuje ponadto motorówka policyjna, kuter i jednostki korzystające ze slipu. Pirs 2 z kolei zajmowany jest do cumowania dla jachtów rezydenckich. Reszta strefy basenu przystani należy do gościnnych jachtów.