Niechorze

Niechorze jest to wieś sołecka w północno zachodniej części naszego kraju, położona jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Leży na Pobrzeżu Szczecińskim, Wybrzeżu Trzebiatowskim, noclegi nad Morzem Bałtyckim na północy i jeziorem Liwia Łuża na południu.
Niechorze pochwalić się może kilkoma wyznaczonymi, strzeżonymi kąpieliskami. Pierwsze z nich, mające dystans 200 metrów linii plaży start ma od zejścia plażowego przy ulicy Starowiejskiej, w stronę wschodnia, aż do mety przy ulicy Pomorskiej. Następne sto metrów strzeżonej plaży ciągnie się na części od zejścia przy ulicy Krakowskiej na wschód, do zejścia plażowego przy ulicy Szczecińskiej. Jest również kąpielisko na dystansie dwustu metrowej linii plaży rozciągającej się od zejścia plażowego pełniącego rolę przedłużenia ulicy Leśnej w stronę wschodnią do zejścia niedaleko ulicy Wschodniej.
W okresie wakacyjnym, co sto metrów umieszczone są wyposażone punkty ratowników, którzy pilnują bezpieczeństwa plażowiczów dzień w dzień od godziny 10:00 do 18:00.
Na noclegi blisko plaży, każdego roku udostępniane są także zjeżdżalnia i typowo komercyjne formy rozrywki, takie jak na przykład przejażdżki skuterami wodnymi, jazda na bananie za motorówką albo rejsy statkami wycieczkowymi.
Najprostszym sposobem na dotarcie na plażę dla osób niepełnosprawnych będzie wybranie kierunku na ulicę Pocztowa. Noclegi blisko morza.
Jeżeli ktoś zapragnąłby wybrać się na plażę z czworonogiem powinien wybrać zejście nr 18, które mieści się przy ulicy Klifowej.
Tuż obok ulicy Pocztowej w Niechorzu, na plaży mieści się przystań rybacka. W skład obiektu wchodzą takie miejsca jak dwa rybackie pomosty, wyciąg oraz obiekty gospodarcze
Kutry rybackie z Niechorza można zidentyfikować po symbolach z liter NIE.
Dzień w dzień, bez znaczenia jakie panują warunki atmosferyczne kutry wypływają w morze aby pracować. Lokalna przystań pochwalić się może dużą popularnością wśród odwiedzających tu można bowiem zawsze zaopatrzyć się w świeże ryby. Wyłowione ryby transportowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak również sprzedawane są one w pobliskich smażalniach, barach i restauracjach.
Oceanarium w Niechorzu to wyjątkowa rozrywka szczególnie dla najmłodszych dzieci. W ogromnych zbiornikach obserwować możemy morskie ryby i ssaki z całej naszej planety.
Odwiedzając wnętrze Oceanarium to niesamowita wyprawa w głąb mórz. obiekt posiada kilka wystaw tematycznych. najbardziej popularne szczególnie wśród dzieci robi ekspozycja Giganci oceanów, w której obserwujemy pływającego sporych rozmiarów młodego rekina.
W obiekcie jest dwadzieścia ogromnych zbiorników z wyjątkowo kolorową zawartością.
Zawartości zbiorników są niesamowite, a już na pewno ich mieszkańcy czyli takie stworzenia jak mureny, węgorze, piranie, zebrosomy żołte, pielęgnica pawiooka, pyszczaki i pilęgnice papuzie, błazenka, czarno-biała panienka, skrzydlica pstra i wiele, wiele innych.