Unieście

Unieście jest to fragment miasta Mielno o charakterze wakacyjnym, położona na mierzei między Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, w północno wschodniej części miasta. Mieści się tu przystań morska dla rybaków oraz letnie kąpielisko morskie. 1 stycznia 2017 r. włączone do miasta.
Unieście noclegi jest wyjątkowo atrakcyjne położone od strony północnej sąsiaduje z noclegi nad morzem, natomiast od części południowej z rozległym jeziorem Jamno. Miejsce do plażowania w Unieściu jest szerokie na 30-45 metrów, jest to piaszczysta, z wyznaczonym stumetrowym, letnim kąpieliskiem. Tuż obok plaży jest wiele punktów w których można zakupić lody, gofry, ryby smażone, bary i inne punkty gastronomiczne.
W Unieściu w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku utworzono morską przystań rybacką, w której umieszcono dalbę wyciągową. Tuż obok przystani, na plaży zaobserwować można łodzie rybackie.
Przyjezdni, którzy nie lubią tłoku na przybrzeżnej noclegi blisko plaży, mogą wybrać sięsna okliczne jezioro Jamno. Po bokach zbiornika wodnego utworzono wiele przystani żeglarskich, na potrzeby uprawiania na tym jeziorze sportów wodnych. Na jeziorze można żeglować, przemieszczać się łodziami, uprawiać kajakarstwo, czy wypożyczać rowerki wodno. Tuż obok długiego fragmentu przystani Klubu Morskiego utworzona jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, z tego miejśca również, w okresie letnim, zabierani są turyści na rejsy po Jeziorze Jamno statkiem Mila.
Świątynia Matki Bożej Gwiazdy noclegi blisko morza w Unieściu utworzona została w okresie 1984-86. Obiekt ma dziesięć metrów wysokości, nad nią widnieje cztero metrowy betonowy krzyż. W środku mieści się wyjątkowy ołtarz i drewniana mównica. Kościól postawiony jest z betonowych bloków na planie podobnym do pięcioboku.
Po jednej jak i po drugiej stronie mieści się sześć kwadratowych okien z żółtym szkłem. W kościele jest przepiękna rzeźba Matki Boskiej Tronującej z dzieciątkiem Jezus na lewym kolanie i kulą w prawej ręce. Jest to wyjątkowa podobizna figurki z Montserrat z Barcelony. Eksponat wykonany został przez rzeźbiarza artystę urodzonego prawdopodobnie w Katalonii w okresie XIII i XIV wieku.
W świątyni mieści się również ścieżka drogi krzyżowej zaprezentowana na cudownych płaskorzeźbach, która utworzona została dzięki datkom złożonym przez turystów.
Parki linowe w Unieściu to zestawienie parków linowych z tej miejscowości i jej okolic. Parki linowe dają nam możliwość aktywnie i ekstremalnie spędzać swój wolny czas dla ze swoją rodziną. Z pewnością bawić się tu będą zarówno najmłdosi jak i dorośli. Z pewnością parki linowe w Unieściu i okolicy to kapitalny pomysł na aktywne spędzanie czasu.