Co można robić latem w Zakopanem

  1. Wędrówki górskie: Zakopane jest doskonałą bazą wypadową do wędrówek po Tatrach. Możesz wybrać się na liczne szlaki górskie, takie jak Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, czy Dolina Kościeliska. Podziwiaj piękne krajobrazy i ciesz się unikalnymi doświadczeniami w górach.
  2. Jazda na rowerze: Zakopane i jego okolice oferują wiele tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Możesz wypożyczyć rower i wybrać się na przejażdżkę, ciesząc się widokami tatrzańskiej przyrody. Wśród popularnych tras rowerowych znajduje się m.in. trasa do Doliny Kościeliskiej czy rowerowy szlak do Morskiego Oka.
  3. Skoki narciarskie: Zakopane słynie z kompleksu skoczni narciarskich Wielka Krokiew. W lecie można podziwiać treningi skoczków narciarskich oraz wziąć udział w zwiedzaniu skoczni. Możesz również skorzystać z tzw. „Skoków bungee” – skoku na elastycznym sznurze z wieży skoczni.
  4. Kąpiele termalne: W Zakopanem znajdują się również obiekty z basenami termalnymi, gdzie można odpocząć i zrelaksować się. Możesz zanurzyć się w gorących źródłach, ciesząc się korzystnym wpływem wody termalnej na organizm.
  5. Zwiedzanie centrum Zakopanego: Spacerując po centrum miasta, możesz podziwiać tradycyjną architekturę i charakterystyczne drewniane chaty, zwane „bacówkami”. Możesz również odwiedzić słynny Krupówki – główną ulicę handlową, gdzie znajdziesz liczne sklepy, restauracje i regionalne produkty.
  6. Gubałówka: Możesz wjechać koleją linową na Gubałówkę, jedno z popularnych wzgórz w Zakopanem. Na szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i otaczających go gór.
  7. Wizyta w Muzeum Tatrzańskim: Jeśli jesteś zainteresowany historią i kulturą Tatr, możesz odwiedzić Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Muzeum prezentuje wystawy poświęcone przyrodzie, historii, folklorowi i życiu w górach.