Noclegi Ustka

Ustka stanowi popularny kierunek turystyczny na letni wypoczynek. Miasto znajduje się w województwie Pomorskim, posiada status uzdrowiska. Odwiewdzane jest przez rodziny i wszystkich, którzy pragną odpocząć i zregenerować siły. Planując noclegi w Ustce czeka na Ciebie wiele atrakcji, są nimi:

 1. Stara Osada Rybacka, na której terenie zachowały się tylko nieliczne domy, należące do najznaczniejszych mieszkańców Ustki – kapitanów statków.
 2. Port to chętnie wybierane miejsce spacerów, zarówno wśród turystów, jak i rodowitych mieszkańców miasta. Tu można zobaczyć zacumowane jednostki: kutry rybackie, jachty żaglowe oraz stylizowane na galeony – statki pirackie.
 3. Skwer im. Jana Pawła II (makieta dawnej Ustki) zachowały się tu domy, należące do ówczesnych kapitanów, dlatego park nazywa się również Zaułkiem Kapitańskim.
 4. Latarnia morska – wyróżnia się ciekawą architekturą, została wzniesiona na planie ośmiokątnej wieży, ozdobiona licznymi gzymsikami – latarnia, od ponad stu lat wyznacza statkom drogę do portu. Można także zajrzeć do jej wnętrza, gdzie po pokonaniu zaledwie 68 schodów, czeka na Nas niesamowity widok na morze, plażę oraz ustecką panoramę.
 5. Targ Rybny, gdzie lokalni rybacy oferują sprzedaż świeżej ryby, poławianej przez nich na kutrach.
 6. Usteckie murale znajdują się trzy murale o tematyce morskiej, powstałe według drzeworytów japońskiego artysty Hokusai.
 7. Tężnia usytuowana w Parku Usteckich Stoczniowców, a jej ściany wyłożone są tarniną, po której spływa solanka pozyskiwana z lokalnego złoża „Ustka 1″.
 8. Pomnik Usteckiej Syrenki to mitologiczna postać nagiej pół kobiety, pół ryby, z kolei jej wzrok skierowany jest w stronę morza, wypatruje łodzi rybackich wracających z połowów.
 9. Pomnik Ludziom Morza znajduje się pomiędzy Latarnią Morską a budynkiem Kapitanatu Portu. W centrum znajduje się postać kobiety-matki, czekającej na powrót syna z morza, wokół pomnika ustawiono tablice kamienne przedstawiające sceny portowe.
 10. Promenada Nadmorska latem tętni życiem, proponując bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Odbywają się tu największe imprezy: koncerty, przedstawienia teatralne i wydarzenia sportowe.
  Dla turystów pragnących korzystać z pięknej plaży i licznych atrakcji w Ustce przygotowano bogatą i różnorodną bazę noclegową. Jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na piękne plaże, malowniczy port, latarnię morską, zachowany na usteckiej starówce klimat dawnej portowej osady oraz liczne atrakcje i charakter barwnego, wesołego, gwarnego kurortu.