Darłowo

Darłowo to miejscowość turystyczna razem z nadmorskimi kurortami tworzy tak zwane Wybrzeże Bałtyckie. Darłowo leży nad  Morzem Bałtyckim. Darłowo noclegi jest miejscem urlopu wielu turystów, którzy przyjeżdżają tam z całej Polski. Darłowo  leży w dolinie takich rzek jak Wieprz i Grabowe,  czynią ją popularnym kurortem wakacyjnym- piaszczystych plaż i dostępu do morza,

Będąc w  Darłowie  warto odwiedzić Zamku Książąt Pomorskich. Jest to nadmorski zamek wykonany w stylu gotyckim, wieża, sięga wysokości 24 metrów. W okresie XVIII i XIX wieku zamek wykorzystywany był jako gmach, w który mieściło się więzienie oraz magazyny. Od lat 30 XX wieku na terenie zamku utworzone jest muzeum.  W Darłowie warto zwiedzić również  Kościół Mariacki.

Architektura Darłowa to także przepiękny, barokowy ratusz. Zabudowę miasta tworzą przepiękne kamienice i domy,  Darłowo  to  miejsce powtarzających  się cyklicznie imprez, np  Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Międzynarodowy Festiwal Latawców,  Czwartkowy Podciąg  do Jazzu, czy też na przykład Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych. Ciekawym obiektem na terenie Darłowa, którym nie może pochwalić się żadne inne polskie miasto, jest wiatrowa elektrownia.

Darłowo pensjonaty czy domki letniskowe stanowią idealną bazę noclegową dla turystów