Mikołajki

Noclegi na Mazurach cieszą się dużą popularnością i każdego roku przyciągają coraz większą liczbę turystów. Mikołajki to malownicze miasto w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, usytuowane nad jeziorami Mikołajskim i Tałty. Rodziny z dziećmi i grupy przyjaciół wybierają Mikołajki noclegi aby aktywnie spędzić wspólnie swój wolny czas. Przy jeziorze znajduje się przystań Żeglugi Mazurskiej, Wioska Żeglarska oraz liczne wypożyczalnie, które użyczają kajaki, rowery czy sprzęt biwakowy. W ostatnim czasie domki na Mazurach stały się bardzo popularne, turyści chętnie odwiedzają ten region polski i wybierają domki letniskowe Mikołajki apartamenty. Ponadto Mikołajki to miejsce przyjazne rowerzystom. Zawdzięczają to rewelacyjnemu Jezioru Mikołajskiemu, a także odpowiedniej infrastrukturze: przystani Żeglugi Mazurskiej i Wiosce Żeglarskiej. We wnętrzu budowli można podziwiać sklepienie kolebkowe z kasetonami, drewniane empory, organy autorstwa Scherweita z Ełku, a także cenne obrazy XVII- i XIX-wieczne. To doskonały sposób na spędzenie urlopu, na wyciszenie się i zebranie myśli. Jest tu pięknie jesienią, kiedy barwne liście nadają wyjątkowego uroku pięknym już lasom, a zimą to świetne miejsce na jazdę na bojerach czy do uprawiania narciarstwa biegowego.

W centrum miasta turyści wybierają domki Mikołajki które są wyposażone w wysokim standardzie. Wczasowicze chętnie wybierają noclegi w Mikołajkach, to znany kurort letniskowy, z licznymi atrakcjami dla osób w każdym wieku. Bliskość jezior i popularnych atrakcji takich jak park wodny w hotelu Gołębiewski jest dodatkową atrakcją.Przy jeziorze znajduje się przystań Żeglugi Mazurskiej, Wioska Żeglarska oraz liczne wypożyczalnie, które użyczają kajaki, rowery czy sprzęt biwakowy. Najciekawszym zabytkiem miasta jest klasycystyczny kościół pw. Świętej Trójcy wzniesiony według projektu słynnego architekta Karola Fryderyka Schinkla.

Latem odbywają się liczne imprezy cykliczne i regaty, takiej jak Motomajówka czy Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek.Duża ilość ścieżek rowerowych, wypożyczalnie sprzętu i atrakcje pozwolą cieszyć się pobytem w tej miejscowości. To także doskonałe miejsce na spływy kajakowe i żegalarstwo. Turyści lubiący wygodę decydują się na Mikołajki noclegi blisko jeziora, zwłaszcza w domkach.

W ostatnim czasie Mikołajki odwiedzane są poza sezonem letnim. Z kolei wiosną budząca się do życia natura, kwitnące drzewa owocowe, zielone lasy napawają optymizmem i pozytywną energią, dlatego też powstaje coraz więcej domków całorocznych. W okolicach miasta głównie cenione są domki i coraz częściej gospodarstwa agroturystyczne.