Jastrzębia Góra

Warto odwiedzić tą turystyczną miejscowość poza sezonem letnim, kiedy jest mały ruch turystyczny a dodatkową jesienią i wiosną wzrasta stężenie jodu w powietrzu co jak wiadomo ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wyjątkowym miejscem dla dorosłych jest Plan architektoniczny Domu Whisky, obejmujący zarówno formę elewacji, jak i projekt wnętrza, został stworzony nie tylko w oparciu o materiały najwyższej jakości, ale także klasyczne metody stosowane podczas budowania tradycyjnych destylarni whisky.
Atrakcje Jastrzębiej Góry to między innymi:

  1. Muzeum Figur Woskowych – wspaniałe miejsce aby poznać i zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowymi ludźmi.
  2. Obelisk Gwiazda Północy, który wyznacza najbardziej na północ wysunięte miejsce w Polsce.
  3. Lisi Jar – cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jego najgłębsze miejsce liczy prawie 50 metrów, a zbocza wąwozu porośnięte są przez ponad stuletnie buki, które tworzą tu specyficzny mikroklimat.
  4. Promenada Światowida, która w okresie letnim jest najbardziej rozrywkową, kolorową i gwarną częścią miasta.
  5. Plaża – piaszczysta, szeroka nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR

Jastrzębia Góra noclegi to miejscowość turystyczna, która słynie z długiej, osłoniętej klifami plaży, restauracji rybnych przy promenadzie Światowida i barów. Decydując się na noclegi nad morzem warto także wybrać domki letniskowe Jastrzębia Góra oraz Jastrzębia Góra apartamenty. Wybierając noclegi w Jastrzębiej Górze warto zwrócić uwagę na wydarzenia jakie będą miały miejsce. Turyści którzy chcą na długo zapamiętać pobyt i noclegi w Jastrzębiej Górze korzystają z lotu awionetką nad Półwyspem Helskim i Zatoką Pucką, jest to nie lada gratkę, nie tylko dla pasjonatów podniebnych podróży. Rodzinny wypoczynek w Jastrzębiej Górze jest bardzo popularny, znajduje się tu wiele atrakcji właśnie dla najmłodszych. Każdy doceni wspaniałe krajobrazy i niepowtarzalne widoki. Niezwykłym miejscem, które każdy turysta odwiedza to Promenada Światowida, w ciągu lata najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Przez Jastrzębią Górę i wokół niej jest wiele tras rowerowych, odpowiednich na rodzinne przejażdżki. Ciekawostką jest, fakt, że właściciele domków letniskowych czy pensjonatów także oferują bezpłatnie rowery.