Władysławowo

Interesującym miejscem we Władysławowie jest też Muzeum Motyli. Jeśli będziecie przebywać noclegi we Władysławowie zachęcamy aby tam zawędrować. Muzeum znajduje się w wieży widokowej Domu Rybaka. Wystawa, którą mogą oglądać zwiedzający posiada zbiory motyli i owadów zabranych z całego świata. Ekspozycja zawiera ponad 70 gablot entomologicznych, w których umieszczono ponad 3000 okazów czyli motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków ale również pająków, skorpionów i innych stawonogów. Oprócz obiektów entomologicznych zaobserwować można kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek w temacie z owadzią tematyką. Dla pasjonatów tematu czeka do wypełnienia interaktywny test o motylach i 6 krótkich filmów edukacyjnych o historii motyli. W budynku znajduje się sklepik z pamiątkami, oczywiście łączonych tematycznie z owadami. Władysławowo tanie noclegi Prywatne muzeum motyli działa w tym miejscu od roku 2000. Tętniąca życiem centralnie usytuowana część Władysławowa słynie z tutejszej plaży oraz tej w Cetniewie, a także alei Gwiazd Sportu – deptaku z gwiazdami upamiętniającymi legendy sportu. Atrakcje dla rodzin obejmują Lunapark Sowiński, władysławowski Ocean Park z karuzelami i rzeźbami o tematyce morskiej, a także bagna w rezerwacie przyrody „Słone Łąki”.

W okolicy pełno jest sklepów z pamiątkami, klubów tanecznych oraz pubów serwujących piwo i smażoną rybę. Atrakcją w stylu morskim jest również Port we Władysławowie. To kapitalne miejsce na spacer. Północny falochron ma dystans aż 620 m i pełni funkcję mola turystycznego. Poza dużą ilością kutrów rybackich, w okresie letnim możecie udać się na rejsy statkami wycieczkowymi czyli kutrami lub stylizowanymi statkami piratów, a do tego szybkimi łodziami motorowodnymi. Dla odważnych niedaleko portu rok rocznie ustawiany jest ogromny dźwig, z którego obsługiwane są skoki Bungee, a mniej odważni mogą uznać atrakcję dźwigu jako platformę widokowa. Władysławowo pensjonaty, apartamenty, wille, hotele, kwatery prywatne nastawione są na gości indywidualnych jak i

Są plaże piękne i te które gorzej wspominamy, są nawet wspaniałe. Władysławowska plaża jest nie tylko cudowna, ale jeszcze niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. Plaże w tej miejscowości mają 32 km dystansu i możemy zaobserwować tam taki typ plaży jaki nam konkretnie odpowiada, blisko plaży znajdziemy urokliwe domki Władysławowo. Są tam duże, piaszczyste, czyściutkie i pilnowane plaże. Mieszczą się również, kamieniste o stromych brzegach, a w wielu lokalizacjach pod wodą znajduję się drobny piaseczek nieobdarowany w jakąkolwiek roślinność, w innych lokalizacjach mogą wystawać spod wody samotne głazy.