„Korytarze Bezpieczeństwa” we Władysławowie

W Sierpniu  na plaży przy wejściu nr 3 i nr 5 we Władysławowie stanęły w rzędzie ustawione  parawany,  tzw. „Korytarze Bezpieczeństwa”, dzięki którym szczególnie ratownicy, mogą w sprawny sposób przedostać się od linii brzegowej
Pomysł zrodził się w Urzędzie Miejskim we Władysławowie, gdzie w zespole zajmującym się organizacją kąpielisk i bezpieczeństwa na plaży, zaproponowano utworzenie. Skonsultowaliśmy tę inicjatywę z ratownikami WOPR i wdrożyliśmy w życie. Korytarze spełniają swoją rolę – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.
Korytarze bezpieczeństwa służą nie tylko ratownikom, ale i samym plażowiczom, mogą swobodnie  przejść od wejścia na plażę do morza i w drugą stronę. Dojścia łącznie są trzyprzy wejściu nr 9 do linii brzegowej można dostać się dzięki nowej kładce. W zapewnieniu bezpieczeństwa pomaga także nowe oznakowanie wejść na plażę.
Koszt zakupu parawanów, tworzących korytarze bezpieczeństwa, poniosła firma Regatta.

Władysławowo to nadmorski kurort, odwiedzany przez mnóstwo turystów. Dostęp do Morza Bałtyckiego czyni Władysławowo niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym.