Sopot

Sopot jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacyjny wypoczynek nad morzem. Turyści wybierają noclegi w Sopocie ponieważ miasto oferuje ciekawe atrakcje dla osób o każdym wieku. Wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, festiwale, konferencje, międzynarodowe spotkania odnajdują w Sopocie swoje miejsce. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc to oddech dla miasta Gdynia i Gdańska po ciężkim dniu, to miasto wypoczynku. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Sopot to niezwykle popularny kurort nadbałtycki, niegdyś to rybacka wioska, która z czasem przekształciła się w atrakcyją nadmorską miejscowość, obecnie jedna z najbardziej lubianych na polskim wybrzeżu, przyciągająca tu rok rocznie tłumy turystów, chętnie wypoczywających na piaszczystych plażach.

Ciekawymi zabytkami Spototu są przede wszystkim: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Zakład Balneologiczny, ulica – deptak Bohaterów Monte Cassino o długości 635m. Opera Leśna, Krzywy Domek. Miasto cyklicznie urządza wiele imprez, m. in.:

  • Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival
  • TOPtrendy, którego organizatorem jest telewizja Polsat
  • Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot
  • Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry
  • Sopot Jazz Festival

Kolejnym miejscem są gokarty, stadnina koni i możliwość przejżdżki a zimą lodowiską. Także o każdej porze roku nie będziecie się tutaj nudzić. Jest to świetna baza wypadowa dla rodzin z dziećmi, gdzie w niepogodę najmłodsi udają się do Aquaparku. Sopockie plaże są wyposażone w liczne bary i kawiarenki można spacerować, moczyć nogi, pić winko i oczywiście pełną piersią wdychać cenny jod. Ponadto coraz więcej gości odwiedza Trójmiasto także zimą. Sporty zimowe też rozwijają się świetnie, przede wszystkim bojery czy łyżwiarstwo. Tu nie ma miejsca na nudę, noclegi Sopot to oferta na każdą kieszeń, chcociaż wiadomo że noclegi w centrum Sopotu oprócz wysokiego komfortu to też wyższa cena. Kolejnym miejscem są gokarty, stadnina koni i możliwość przejżdżki a zimą lodowiską. Warto skorzystać z oferty noclegowej godspodzarze oferują Sopot noclegi blisko Monciaka słynnego deptaka gdzie życie tętni niemal przez całą dobę. W mieście jest doskonale rozwinięta baza noclego, popularne są wille, pesjonaty czy dość popularne w ostatnim czasie apartamenty Sopot.