Sopot

Sopockie plaże są wyposażone w liczne bary i kawiarenki można spacerować, moczyć nogi, pić winko i oczywiście pełną piersią wdychać cenny jod. Molo w Sopocie to absolutny ,,must-see”, który przy ładnej pogodzie jak magnes przyciąga licznych spacerowiczów. Miasto zapewnia dobrą zabawę i niezapomniane chwile. Noclegi Sopot to jedno najczęściej wybieranych miejscowości nad morzem.

Wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, festiwale, konferencje, międzynarodowe spotkania odnajdują w Sopocie swoje miejsce. Sopot to niezwykle popularny kurort nadbałtycki, niegdyś to rybacka wioska, która z czasem przekształciła się w atrakcyją nadmorską miejscowość, obecnie jedna z najbardziej lubianych na polskim wybrzeżu, Sopt pensjonaty, pokoje apartamenty, hotele, kwatery prywatne, pokoje do wynajęcia, wille przyciągająca tu rok rocznie tłumy turystów, chętnie wypoczywających na piaszczystych plażach. Warto skorzystać z oferty noclegowej godspodzarze oferują noclegi blisko centrum Sopot , wille, pesjonaty czy dość popularne w ostatnim czasie apartamenty Sopot .

Miasto, które nie śpi, bo tu spotyka się świat artystów, naukowców i turystów. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc miasta to oddech dla Gdyni i Gdańska po ciężkim dniu, to miasto wypoczynku. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Ciekawymi zabytkami Spototu są przede wszystkim: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Zakład Balneologiczny, ulica – deptak Bohaterów Monte Cassino o długości 635m. Opera Leśna, Krzywy Domek. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc miasta to oddech dla Gdyni i Gdańska po ciężkim dniu, to miasto wypoczynku. Kolejnym miejscem są gokarty, stadnina koni i możliwość przejżdżki a zimą lodowiską. Także o każdej porze roku nie będziecie się tutaj nudzić. Sopot jest kurortem nadmorskim i uzdrowiskiem, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. Niektóre cykliczne imprezy odbywające się w mieście to: Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival, TOPtrendy, którego organizatorem jest telewizja Polsat, Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Sopot Jazz Festival. Miasto jak widać oferuję mnóstwo atrakcji dla turystów w każdym wieku. Tu nie ma miejsca na nudę, noclegi Sopot to oferta na każdą kieszeń, chcociaż wiadomo że noclegi w centrum Sopotu oprócz wysokiego komfortu to też wyższa cena. Ponadto coraz więcej gości odwiedza Trójmiasto także zimą. Sporty zimowe też rozwijają się świetnie, przede wszystkim bojery czy łyżwiarstwo.