Rowy

Rowy to nadbałtycka miejscowość letniskowa na pomorzu, położona wśród lasów sosnowych między Łeba a Ustka. Posiada 2 kąpieliska letnie: Rowy noclegi Wschód i Rowy Zachód.

Na zachód od Rowów znajduje się wybrzeże klifowe, które stwarza doskonałe warunku do lotów na paralotni, a na wschodzie można podziwiać ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. Część miejscowości jest objęta obszarem chronionego krajobrazu „Pas Pobrzeża na Wschód od Ustki”.

Jednym z najciekawszych zabytków miejscowości jest neoromański kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła z XIX wieku. Świątynia jest wzniesiona na wzgórzu w pobliżu obecnego kościoła. Została wykonana z ciosanych głazów pochodzących z Kamiennej Wyspy. Przy budynku można podziwiać drewnianą dzwonnicę.

Noclegi nad morzem to wspaniałe miejsce na wczasy, urlop. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą się tu nudzić. Rzeka Łupawa to jeden z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Bierze swój początek niedaleko Bytowa i uchodzi do morza w Rowach. Turyści mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego oraz wypożyczalni rowerów. Te drugie przydadzą się do wycieczek licznymi szlakami rowerowymi.