„CZTERY MILE JARKA” Dzwinówek

18 Sierpień, 154 osoby ukończyły bieg memoriałowy „Cztery mile Jarka”,  Każdy z uczestników  zmagał się z dystansem oraz z fatalną pogodą. Porywisty wiatr i deszcz utrudniały zawody. Pamiątkowe medale wręczał Janusz Peciak /olimpijczyk – złoty medalista IO w Montrealu w pięcioboju nowoczesnym, pięciokrotny mistrz świata/ i Stanisław Kopeć Przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej.

W zawodach wzięło udział 96 dzieci i młodzieży. Wszyscy dzielnie walczyli o najwyższe laury .Po raz 19 ty dystans  pokonało 3 zawodników: Jarosław Kosoń , Krzysztof Pieczyński i Jerzy Ochota. Zawodnicy zostali uhonorowani specjalnymi statuetkami.Zawody wygrał Mariusz Tokarczuk ystans 9436 metrów pokonał w czasie 36,48 min., II  miejsce zajął  Robert Kubiak -36,54 min., III miejsce Grzegorz Terlikowski 37,41 min. Wśród pań wygrała Jagoda Durkalec z Bolkowa – 43,18 min

Organizator „Czterech mil Jarka” – LUKS „Bałtyk”, składa serdeczne podziękowania wszystkim,

Dzwinówek   to miejscowość wypoczynkowa położona u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Wrzosowskim Dzwinówek to miejscowość nadmorska bardzo  urokliwa. Dziwnówek jak i Dzwinów  posiada Świetne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych .

Plaża w Dziwnówku jest szeroka i czysta a piasek jest drobny i żółty. Plażę otaczają wydmy, porośnięte sosnami, wierzbami i rzadkimi gatunkami roślinności. Woda morska w tym regionie jest uznawana za najczystszą na całym Pomorzu

W roku 2013, po spełnieniu wielu procedur, Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie, otrzymały certyfikat „Błękitna Flaga”, świadczący o najwyższym standardzie kąpielisk.

Dzwinów to miejscowość nadmorska, turystyczna położona na Mierzei Dziwnowskiej między Morzem Bałtyckim a rzeką Dziwną. Północny brzeg mierzei to piękna plaża.  Wszyscy którzy lubią spacery Dzwinów ma do zaoferowania piękne lasy sosnowe, parki oraz promenadę spacerowo-widokową ciągnącą się grzbietem piaszczystych wydm. Natomiast dla wszystkich którzy wybierają się z rowerem,  mogą skorzystać z oznakowanych szlaków pieszych i rowerowych.