Ustka

.Ustka jest bardzo atrakcyjną miejscowością turystyczną i razem z okolicznymi miasteczkami tworzy świetne i uwielbiane przez turystów miejsce urlopowych wojaży. Ustka noclegi co roku przyciąga tysiące turystów
W Ustce  po której obu stronach ciągnie się szeroka i piaszczysta plażaz  Promenadą Nadmorską, najbardziej popularne miejsce . Ustecka plaża  rozdzielona jest kanałem na dwie części. Plaża Zachodnia która pozwala na komfortowy wypoczynek. Na plaży latem odbywa się wiele atrakcji, Ustecki Festiwal Sztucznych Ogni, – Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej „O Bursztynowe Słoneczko”, – Mistrzostwa Polski w Beach Socker, – Impreza żeglarska „Cała naprzód” – „Bielsko Biała i Beskidy w Ustce” – Mistrzostwa Polski w wypłukiwaniu bursztynu „Złoto Bałtyku”,  Święto Miasta.
Nadmorskie położenie,  czyste powietrze bogate w jod, obfite złoża borowinowe oraz źródła solankowe, lasy to atuty dzięki którym  Ustka uzyskała statut Uzdrowiska

Ustka posiada szeroką, bez kamienistą plażę, która co roku pokrywana jest świeżym, wydobywanym z dna morskiego piaskiem. Stan czystości wody na obu plażach jest dobry.
Pas pobrzeża na wschód od Ustki zajmujący 3 336 ha, położony jest pomiędzy miejscowościami Ustką a Rowami. Główną atrakcją krajoznawczą  Ustki jest wybrzeże wydmowe i klifowe, widoczne są gleby kopalne barwy czarnej, których wiek datowany jest od ok. 1000 do 10000 lat. W Poddąbiu i Dębinie wysokość klifu wynosi od 14 do 35 m.

Ustka pensjonaty z wyżywieniem, kwatery, pokoje, apartamenty to świetna baza noclegowa