Sopot Non-Fiction, czyli VI Festiwal Teatru Dokumentalnego

Festiwal Sopot Non-Fiction  od 26 sierpnia do 2 września jest unikalnym przeglądem poświęconym teatrowi dokumentalnemu, łączącemu teatr, literaturę faktu i sztuki wizualne.. Przez tydzień reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracować będą nad projektami teatralnymi, inspirowanymi autentycznymi wydarzeniami.

Miejscem spotkań artystów i publiczności będzie Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz Teatr BOTO, w którym będą się odbywać działania teatralne i który jednocześnie będzie festiwalowym klubem.

Oprócz rezydencji artystycznej Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli z poprzedniej edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego.

Bazą dla warsztatów staną się reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. W tegorocznej edycji weźmie udział 8 grup artystów, których pracę zakończy „Maraton Non-Fiction” – dwudniowy pokaz w formule work in progress.

VI Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna potrwają od 26 sierpnia do 2 września.

Sopot  należy do najpiękniejszych miast nad Bałtykiem to stara wioska rybacka, która z czasem przekształciła się w atrakcyjny kurort nadmorski, obecnie Sopot to jeden z najbardziej lubianych na polskim wybrzeżu, przyciągający tu rok tłumy turystów, chętnie wypoczywających na piaszczystych plażach.

Będąc w Sopocie wart wybrać się na:
– Monciak w Sopocie główny deptak w mieście, tłoczny, kolorowy i głośny, z zabytkowymi kamienicami, z knajpkami i pamiątkami.

– Drewniane molo w Sopocie – najdłuższe molo w Polsce i Europie o długości ponad 500 m, z początku  XIX wieku, symbol Sopotu, bardzo chętnie odwiedzany przez turystów

– Opera Leśna w Sopocie amfiteatr, w którym co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki i inne imprezy kulturalne, ostatnio zmodernizowany

–  piaszczyste plaże

– Parki w Sopocie