Pomorze Gdańskie – Łeba

Łeba Sunset 1Widok na morze od strony Łeby

Łeba jest miastem niedaleko jeziora Łebsko, nad rzeką Łebą, na Wybrzeżu Słowińskim. Pierwszy raz w historycznych dokumentach pojawia się w 1282 roku. W 1357 roku, Krzyżacy ulokowali miasto na prawie lubeckim. Polacy zagarnęli Łebę po wojnie trzynastoletniej. Od 1773 roku władzę sprawowały Prusy, po I wojnie światowej odpoczywać tu zaczęli wielcy artyści, a po II wojnie światowej Łeba wróciła do Polski ostatecznie. W tym czasie doszło do licznych klęsk żywiołowych.

W Łebie funkcjonują trzy kąpieliska i port morski. Są tam też między innymi wydmy ruchome, pozostałości muru kościoła św. Mikołaja, Labirynt Park Łeba i kościół Wniebowzięcia NMP. Dla entuzjastów windsurfingu polecamy Allegro Cup, cykliczne zawody w tej dyscyplinie należące do klasyfikacji Pucharu Europy. Łeba bardzo atrakcyjne miasto nad Morzem Bałtyckim. Posiada szereg zabytków, atrakcji turystycznych i innych wiele ofert noclegowych. Największą atrakcję stanowią ruchowe wydmy, czyli mniejsze ziarna w piasku nadmorskim
W Łebie odbywają się również zawody windsurfingu – Allegro Cup.
Dla dzieci atrakcję stanowią dwa lunaparki, w których można miło spędzić czas.

Noclegi Łeba to świetny pomył na wakacje nad morzem bałtyckim z całą rodziną, ponieważ okolice Łeby słyną z unikalnych ruchomych wydm, szerokich plaż, mikroklimatu o podwyższonej zawartości soli i jodu o właściwościach leczniczych. Idealna czystość powietrza nadaje otoczeniu niepowtarzalny koloryt.