Krynica Morska

Krynica Morska to popularna nadmorska miejscowość w województwie pomorskim nad morzem, usytuowana pomiędzy Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską na Mierzei Wiślanej. Miasto posiada kilka przystani morskich, port i kąpielisko.

Jedną z największych atrakcji kurortu jest kąpielisko morskie. Noclegi nad morzem to świetne miejsca na letni wypoczynek. Tutejsza plaża obfituje w miękki, przyjemny w dotyku piasek oraz zachwycające bursztyny. Woda jest czysta i ciepła, stwarza znakomite warunki do zażywania kąpieli. Przystań żeglugi pasażerskiej oferuje rejsy statkiem do Fromborka i Elbląga.

Krynica Morska dysponuje dużymi połaciami lasów, zamieszkiwanych głównie przez sarny, dziki i jelenie. Na terenach Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana znajduje się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej, a także specjalny obszar ochrony siedlisk. Obszar morski objęty jest obszarem specjalnej ochrony ptaków „Zalew Wiślany”.

W mieście znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Wśród nich jedyna w Polsce ulica, – ulica Teleexpressu – której nazwa odnosi się do programu telewizyjnego, wydma Wielbłądzi Grzbiet i zabytkowa latarnia morska.