Kołobrzeg

Kołobrzeg to ciekawe miasto w części północno-zachodniej naszego kraju, w północnej strefie województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, leżace na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, tanie noclegi nad morzem Bałtyckim, przy drodze krajowej.
Zgromadzone eksponaty militarne w obiektcie Muzeum Oręża Polskiego można obserwować od okresu 1963 roku. Obiekt muzeum mieści się przy ulicy E.Gierczak 5, nieopodal historycznej kamienicy z okresu XV wieku. Znajdziemy tam pokój wystawienniczy razem z salą techniki militarnej i wystawą plenerową. Charakterystyczne dla muzeum są mundury i wyposażenie żołnierzy polskich z pierwszej i drugiej wojny światowej. Noclegi blisko plaży.
Na wyjątkową uwagę zasługują elemetny w części plenerowej takie jak niemiecka maszyna szyfrująca „Enigma”, czołgi i działa, na przykład T-34, SU-57, motocykl marki „Sokół 600” z okresu 1938 roku, część sprzętu ORP „Burza”, samolot myśliwski Mig-19P, latająca forteca Boeing B-17G, samolot myśliwski Focke-Wulf 190F, bombowy Ił-28 oraz szkoleniowy TS-8 Bies. Znajdując się w porcie, powinnismy również obejrzeć zabytki ze Skansenu Morskiego, związane z kulturą morską czyli okręty ORP Fala, ORP Władysławowo, nie kompletny ORP Burza. Noclegi blisko morza.
Stała wystawa obrazuje interesującą kolekcję ukazującą historię polskich militariów od czasów średniowiecza do okresu współczesnego. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu pokazuje jedną z najznamienitszych zbiorów ubioru i sprzetów mundurów żołnierzy polskich z okresu pierwszej i drugiej Wojny Światowej. Bogaty zbiór uzupełniają odznaki, broń strzelecka, ordery i odznaki pamiątkowe.To wyjątkowe miejsce dla dużych i mniejszych pasjonatów militariów.
Stary, gotycki ratusz był niezwykłą budowlą. Ozdobiony pięcioma małymi wieżyczkami i jedną dużą strzelistą wieżą, był arcydziełem kunsztu architektury tamtego okresu.
W mieście będącym bogatym hanzeatyckim miejscem portowym, przyciągał jednak w okresie wojen wielu wrogów. Kres dawnego ratusza, nastąpił kiedy miało miejsce napoleońskie oblężenia w okresie 1807 roku. obiekt został bardzo zniszczony, a później podjęto decyzję o jego rezebraniu.
Element konstrukcji jednak pozostał, pełniąc rolę jako baza do postawienia nowego ratusza. W okresie lat 1829-32, miejscowy architekt królewski Karl Friedrich Schinkel postawił nowy ratusz, opierając się na dawnych gotyckich elementach. Nowo wybudowany był tak samo niezwykły jak pierwowzór. Po walkach z drugiej wojny światowej został on całkowicie ukończony.

Kołobrzeg to atrakcyjne miejsce na letni wypoczynek nad morzem. Kołobrzeg to Nadmorska miejscowość turystyczna . Na turystów czekają szerokie i czyste plaże nastawione na rodzinny wypoczynek. Miejscowość daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, dzięki gęstej sieci ścieżek  rowerowych, boiskom oraz zespołem boisk, skateparkiem i halą sportową.