Jurata

Półwysep Helski jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, znajdują się tu ciekawe miejscowości, które przyciągają na wypoczynek nie tylko latem. Popularne są noclegi w Juracie przede wszystkim w domkach letniskowych.

Atrakcje turystyczne:

  • drewniane molo o długości ponad 300 m
  • fontanna z boginką, od której nazwa wzięła Jurata
  • Pomnik Wojciecha Kossaka 
  • Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
  • Deptak

Jeżeli ktoś planuje zwiedzanie pomorza, musi sie tu zatrzymać i przekonać się na własne oczy jak jest to pięknie. Jurata noclegi jest przez wielu turystów odwiedza tą miejscowość i to nie tylko latem ale również zimą. Wszędzie blisko, do trójmiasta czy nawet na równie atrakcyjne mazury. Natura żyje tu własnym trybem – nad samym brzegiem morza zwieszają się bujne zarośla, w słoneczne dni przypominające krajobrazy śródziemnomorskie. To sprawia, że można się tu poczuć swobodnie – jest po prostu bardzo kameralnie. Najlepiej odwiedzić je podczas karmienia – to wspaniały pokaz foczych psot. Bliskość Władysławowo czy Helu sprawia, że na brak atrakcji nikt nie będzie narzekał. W miasteczku funkcjonuje park linowy, który na pewno spodoba się nie tylko maluchom.

Wczasy w Juracie to świetna alternatywa dla rodzin z dziećmi – znajduje się tu plaża strzeżona przez ratowników, a głębokość zwiększa się łagodnie. Natura żyje tu własnym trybem – nad samym brzegiem morza zwieszają się bujne zarośla, w słoneczne dni przypominające krajobrazy śródziemnomorskie. To sprawia, że można się tu poczuć swobodnie – jest po prostu bardzo kameralnie. Piasek jest drobniutki, czyściutki i bardzo jasny, w słońcu wygląda, jakby był biały. Miejscowość ma zaledwie 600 m. Szerokości. Jurata położona jest w sosnowym lesie, panuje tutaj uzdrowiskowy mikroklimat. Szczególną atrakcją Juraty jest molo spacerowe, z którego podziwi. Warto skorzystać z całoroczne domki letniskowe Jurata, poza sezonem letnim jest chętnie odwiedzaną miejscowością na półwyspie helskim.