Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to wieś letniskowa w województwie pomorskim na Pobrzeżu Gdańskim, oddalona o 8 km od Władysławowa. Jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością w Polsce, a niezabudowany obszar jej nadbrzeża należy do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify.

Jastrzębia Góra noclegi jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych nad morzem. Swój urok zawdzięcza pięknej plaży, wysokiemu klifowi wyrzeźbionemu przez fale i trzem letnim kąpieliskom z różnorodną linią brzegową. Stanowi również świetną bazę wypadową do Rozewia, Władysławowo, Karwi, Chłapowa i Dębków.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji miejscowości jest Gwiazda Północy. To symboliczny pomnik, uwieczniający najdalej wysunięty na północ punkt kraju. Znajduje się na deptaku tuż przy wybrzeżu, z którego rozciąga się wspaniały widok na morze.

Na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Lisi Jar. To porośnięty stuletnim lasem bukowym wąwóz o długości 350 m, ciągnący się do wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jar znacząco ucierpiał na skutek fal morskich, kiedyś liczył sobie aż 10 km długości.

Atrakcje w okolicy:
– Latarnia morska Rozewie,
– Aleja Gwiazd Sportu,
– Ocean Park,
– Sowiński Lunapark,
– Wystawa Pająki Świata.