Darłówko

Darłówko to dzielnica Darłowa leżąca nad Morzem Bałtyckim i jeden z najbardziej uwielbianych przez turystów zakątków polskiego morza, położony na Wybrzeżu Słowińskim u ujścia Wieprzy. Dzieli się na Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Obie części są objęte ochroną w ramach Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

Darłówko przyciąga turystów czystą plażą, pięknymi widokami, wspaniałymi zabytkami i fenomenalnym klimatem. Plaża w Darłówku Zachodnim jest piaszczysta. Znajduje się na niej boisko do piłki siatkowej i zjeżdżalnia. Plaża usytuowana w Darłówku Wschodnim jest otoczona falochronami w kształcie kamiennych wysp i nie posiada dostępu do morza. Darłowo położone blisko darłowka przyciąga wielu turystów.

Piękne widoki rozciągają się z latarni morskiej, która znajduje się u ujścia Wieprzy, przy wejściu do portu. Jej wieża pnie się na wysokość 22 metrów skąd nowoczesny mechanizm wskazuje drogę statkom.

Ważnym zabytkiem Darłówka są bunkry poniemieckie. Można je zwiedzać samodzielnie lub w towarzystwie przewodnika. Na ich obszarze można zobaczyć schrony podziemne, obiekty naziemne i działobitnie.