Dąbki

Dąbki to nadbałtycka miejscowość uzdrowiskowa w województwie zachodniopomorskim na Pobrzeżu Słowińskim, 7 km od Darłowa. W miejscowości działają ośrodki wypoczynkowe i sanatoryjne, a od kilkunastu lat ma ono także status uzdrowiska.

Zdrowy mikroklimat Dąbek doceniają kuracjusze, którzy mają do dyspozycji aż 7 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Specjalizują się one w leczeniu chorób reumatycznych, kardiologicznych, ortopedyczno-urazowych, endokrynologicznych, układu oddechowego oraz nadciśnienia.

Plaża w Dąbkach stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miejscowości. Jest piaszczysta, szeroka i czysta, co zachęca do opalania i kąpieli w morzu. Na plaży cumują kutry rybackie, z których można kupić świeżo złowione ryby, a wzdłuż brzegu morskiego ciągnie się leśna promenada. Możemy tu podziwiać także pas wydm, porośniętych sosną czarną i zwyczajną. Bardzo popularną atrakcją dla dzieci są trampoliny i zjeżdżalnie, które znajdują się na plaży.

Wiele możliwości stwarza przystań żeglarska na Jeziorze Bukowo. Oprócz cumowania na niej jachtu, łodzi czy innego sprzętu pływającego oferuje rejsy wycieczkowe statkiem MILKA. Na przystani znajduje się również wypożyczalnia sprzętu wodnego i szkoła windsurfingu.